Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

[1994] Leon zawodowiec

[1994] Leon zawodowiec

Postautor: Monika » 04 paź 2011, 12:07

Film o relacji pomiędzy dwunastoletnią dziewczynką a zawodowym mordercą.
Ojciec Matyldy zajmuje się przechowywaniem "brudnego" towaru, który przywłaszcza sobie w niewielkich porcjach. Zostaje to zauważone. Matylda szczęśliwie wyszła właśnie do sklepu, gdy skorumpowani policjanci-zabójcy mordują całą rodzinę, łącznie z ukochanym młodszym braciszkiem Matyldy. Dziewczynka mimo szoku myśli trzeźwo – nie kieruje się do domu, ale idzie wprost do drzwi sąsiada – Leona, płatnego zabójcy. Ta decyzja ratuje jej życie. Leon niechętnie postanawia zaopiekować się Matyldą, co wkrótce owocuje przyjaźnią pomiędzy nimi.
Dziewczynka uczy się zawodu "sprzątacza" – jak określa swój fach Leon i pragnie pomścić śmierć braciszka.

Świetna gra Natalie Portman która wciela się w Matyldę. Relacje ukazane pomiędzy Leonem a Matyldą w dzisiejszych czasach uznane zostałyby za niestosowne :) Polecam na deszczowy wieczór :)
Monika

Re: [1994] Leon zawodowiec

Postautor: Dawid » 04 paź 2011, 12:51

No klasyk oczywiście :) Świetna gra aktorska Jean'a Reno. Mój jeden z ulubionych filmów do których lubię powracać.
Dawid

Postautor: Rocky » 04 paź 2011, 13:20

Mocny film, który raz obejrzany zapadnie na zawsze w pamięć ...
Rocky

Postautor: Marioo90 » 26 paź 2011, 19:51

Fakt, ja sam lepszego filmu nie oglądałem. Ten film niesamowicie gra na uczuciach widza. W tamtych czasach to Besson był w najwyższej formie.
Marioo90

Wróć do Kryminały