Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

[2001] Piękny umysł

[2001] Piękny umysł

Postautor: Dawid » 04 paź 2011, 12:43

Film jest oparty na biografii profesora, Johna Nasha Jr – amerykańskiego matematyka i ekonomisty, noblisty i twórcy pojęcia równowaga Nasha. Przedstawia jego życie i pracę. W roku 1947 cierpiący na schizofrenię John Nash Jr przybywa na Uniwersytet Princeton, aby zacząć podyplomowe studia matematyczne. Wręcz obsesyjnie myśli o dokonaniu zadziwiającego odkrycia naukowego, który wszystkich powaliłby na kolana. W ten sposób raz na zawsze mógłby ustalić swoją pozycję i znaczenie w środowisku naukowym. Jego życie towarzyskie ogranicza się niemal całkowicie do kontaktu z urojonym sublokatorem, Charlesem (w tej roli Paul Bettany). Pewnego wieczoru w pubie, obserwując rywalizację kolegów o względy ponętnej blondynki, Nash doznaje olśnienia. W rezultacie powstaje praca na temat teorii gier.

Pięknie ukazany problem osób chorujących na schizofrenię. Ograniczenie kręgu zaufanych osób, do osób tak na prawdę nie istniejących. Kto widział ten film?
Dawid
 
Posty: 11
Rejestracja: 04 paź 2011, 12:12
Na górę

Re: [2001] Piękny umysł

Postautor: Agusia » 07 lis 2011, 20:01

Ja widziałam, na prawdę film godny polecenia i obejrzenia. Film smutno się kończy, ale do ostatniej chwili trzyma w napięciu i nie wiadomo czy on sobie wymyśla te postacie czy są one prawdziwe.
Agusia
 
Posty: 19
Rejestracja: 07 lis 2011, 19:38
Na górę


Wróć do BiograficzneKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

Forum opare o oprogramowanie: phpBB Theme by: StylerBB.net
cron