Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

WIELKI LIBERACE ze wstępem Michała Oleszczyka (2 IV 2014)

WIELKI LIBERACE ze wstępem Michała Oleszczyka (2 IV 2014)

Postautor: KSS » 24 mar 2014, 17:01

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu KRYTYCZNYM OKIEM w warszawskim kinie Wisła.

2 kwietnia (środa) pokażemy film WIELKI LIBERACE (reż. Stephen Soderberg), triumfatora Złotych Globów i Nagród Emmy. Prelekcję wygłosi krytyk filmowy, dyrektor FPFF w Gdyni, Michał Oleszczyk

O filmie:
"Wielki Liberace" to prawdziwa historia wielkiej gwiazdy estrady polskiego pochodzenia. Świat znał go jako Valentino Liberace - bajecznie bogatego, niewiarygodnie utalentowanego i kochanego przez publiczność celebrytę. Jego występy zawsze były wielkim wydarzeniem, a pełen przepychu styl stał się inspiracją m.in. dla Eltona Johna, Madonny, czy Lady Gagi. Jednak jego prywatne życie odbiegało od wszystkiego, co wiedziały o nim miliony fanów.

Jeśli jest to rzeczywiście ostatni film Soderbergha, to stanowi pożegnanie w najlepszym możliwym stylu, będące kwintesencją tego, co najbardziej kocham w kinie: mistrzostwa warsztatu, które pozwala reżyserowi zarazem grać w zgodzie z konwencją, jak i naginać ją w każdą stronę, jaką tylko podyktuje temat opowieści. Ręka mistrza ujawnia się już w pierwszej scenie, w której montażowe cięcie brutalnie podkopuje dynamikę barowego podrywu, zwiastując tym samym główny temat całości, jakim jest natura nienasycenia. Film jest ucztą pod każdym względem – także obsadowym, bo mamy tu jednocześnie wygrzebanych z medialnej niepamięci Scotta Bakulę, Roba Lowe’a, Dana Aykroyda, jak i Debbie Reynolds, gwiazdę „Deszczowej piosenki”, jako mamę Liberace.
(Michał Oleszczyk)

MICHAŁ OLESZCZYK - dyrektor Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, krytyk filmowy i tłumacz; doktor filmoznawstwa UJ. Publikuje m.in. w "Kinie", w Dwutygodnik.com, na portalu Filmweb.pl i na stronie RogerEbert.com, Autor książki „Gorycz wygnania: Kino Terence'a Daviesa”. Laureat Nagrody im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków i Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii: Krytyka Filmowa.

__
"Wielki Liberace" ze wstępem Michała Oleszczyka
Miejsce: Kino Wisła, pl. Wilsona 2, Warszawa
Czas: 2 kwietnia, godz. 20.00
Bilety: tylko 10 zł!
KSS
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:17
Na górę

Wróć do InneKto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Forum opare o oprogramowanie: phpBB Theme by: StylerBB.net
cron