Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

[1999] Zielona mila

[1999] Zielona mila

Postautor: Monika » 04 paź 2011, 12:04

Pewnego dnia na oddział trafia olbrzymi, czarnoskóry John Coffey (Michael Clarke Duncan), oskarżony o zamordowanie dwóch białych dziewczynek. Coffey okazuje się niedorozwiniętym łagodnym olbrzymem, bojącym się ciemności i czasem płaczącym. Niedługo ujawnia swe niezwykłe zdolności uzdrawiające przez wyleczenie Paula Edgecomba z zapalenia pęcherza moczowego oraz ożywienie myszy.

Klasyk kina, cudowny film który ma w sobie bardzo dużo przesłań. Na prawdę godny polecenia, może nie na randkę oraz nie na smutne wieczory, ponieważ historia przedstawiona w tym filmie bardzo źle się kończy.
Monika

Re: [1999] Zielona mila

Postautor: Dawid » 04 paź 2011, 12:48

Widziałem, film jak napisała Monika, naprawdę godny polecenia. Szkoda mi było głównego aktora. No cóż, ale rasizm wziął górę i główny aktor źle skończył pomimo swoich cudownych zdolności uzdrawiania.
Tak to i jest w dzisiejszych czasach, że pomimo dobrych uczynków, te złe zapisują się w kartach :)
Dawid

Postautor: Marioo90 » 11 paź 2011, 14:26

Film faktycznie świetny jeden z moich ulubionych, ogólnie film zmusza do myślenia, jest bardzo ciekawy trochę rożni się od książki, jest mniej horrowaty, i moim skromnym zdaniem robi to plus dla filmu. Historia jest niesamowita, film bardzo porusza
Marioo90

Postautor: HardyTC » 29 sty 2015, 18:47

Oglądałem bodajże trzy razy , ale za tym ostatnim nie podobała mi się aż tak bardzo co nie znaczy ze to jest czołowy Dramat w historii pod względem wszystkiego .

Napisałem to w kontekście bo np. Zielona Mila nie będzie ( dla mnie ) nigdy takim dziełem jak Ojciec Chrzestny czy chociażby Leon Zawodowiec bo te filmy mogę oglądać bez końca .
HardyTC

Wróć do Dramat