Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

[1984] Seksmisja

[1984] Seksmisja

Postautor: Dawid » 04 paź 2011, 12:24

Akcja filmu rozpoczyna się dnia 9 sierpnia 1991. Na konferencji prasowej reporterka przedstawia epokowy eksperyment polegający na hibernacji dwóch ochotników: Maksa Paradysa i Alberta Starskiego na okres 3 lat. Metodę wprowadzania organizmu ludzkiego w stan anabiozy (hibernacji) wynalazł laureat Nagrody Nobla - profesor doktor Wiktor Kuppelweiser. Przebudzenie ochotników następuje zupełnie inaczej niż planowano: w roku 2044, w podziemnym państwie kobiet, które rozmnażają się przez partenogenezę (dzieworództwo) dzięki czemu od dawna rodzą same dziewczynki. Od opiekującej się nimi doktor Lamii Reno dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej skutków było zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie jedynymi mężczyznami na planecie. Maks i Albert stają przed dziejową misją. Kobiety starają się przystosować dwóch przypadkiem ocalałych mężczyzn do swojej społeczności, czyli uczynić ich kobietami.

Film który można oglądać sto razy i nigdy się nie znudzi. Kultowe teksty z filmów : " Kobieta mnie bije", "żebym ja nie mógł z gołą babą windzie", wykorzystywane są w życiu codziennym :)
Kto nie widział tego filmu?
Dawid

Re: [1984] Seksmisja

Postautor: Marioo90 » 26 paź 2011, 19:46

Świetny film. Miałem przyjemność obejrzeć go w kinie i nie zapomnę reakcji niektórych osób. Cała sala RYCZAŁA ZE ŚMIECHU (ja również).
Marioo90

Re: [1984] Seksmisja

Postautor: HardyTC » 01 mar 2015, 18:19

Nie lubię wątków erotycznych w jakkiejkolwiek sztuce , ale ten film to i tak klasyka Polskiego kina :P
HardyTC

Wróć do Komedie