Forum Filmowe

Nowe forum filmowe, zapraszamy!

[1993] Życie Carlita

[1993] Życie Carlita

Postautor: Monika » 04 paź 2011, 11:56

Carlito Brigante w przeszłości był jedną z największych osobistości świata przestępczego. W końcu jednak - za handel narkotykami - trafił do więzienia. Otrzymał wyrok opiewający na 30 lat. Dzięki staraniom swojego adwokata i przyjaciela zarazem, Davida Kleinfelda, wychodzi po 5 latach. Carlito, chcąc skończyć z dotychczasowym życiem, zostaje wspólnikiem właściciela nocnego klubu o nazwie "El Paradiso". Tym sposobem ma zamiar zdobyć 75 tysięcy dolarów, potrzebne mu na wejście w spółkę ze znajomym, poznanym w więzieniu, prowadzącym obecnie wypożyczalnię samochodów na Bahamach. Jednak przeszłość nie daje mu spokoju: pojawiają się znajomi z dawnych lat, którzy wątpią w rehabilitację Carlita. Nie wierzy w to również prokurator, który dąży do tego, by Carlito wrócił za kratki. Największe kłopoty spadną na Brigante wraz z prośbą Kleinfelda o przysługę.

Niesamowity film gangsterski, jedyne co mi się nie podobało to pokazanie na początku filmu, jak się on skończy, no i długość tego filmu pozostawia wiele do życzenia...ponad 2 godziny to trzeba mieć mocne nerwy :)
Widział ktoś ten film?
Monika

Re: [1993] Życie Carlita

Postautor: Dawid » 04 paź 2011, 12:54

Nie widziałem ale dziś na wieczór już wiem co będę oglądał, a potem podzielę się wrażeniami :)
Na razie zainteresowała mnie obsada, a zwłaszcza główny bohater Al Pacino, z którym nie ma złych filmów :)
Dawid

Re: [1993] Życie Carlita

Postautor: Rocky » 04 paź 2011, 13:19

Z tym początkiem to się zgodzę, trochę schrzanili, przez to nie było już takich emocji na koniec, skoro było wiadomo jak się zakończy, mimo to polecam każdemu, wcale nie był za długi (fakt w kinie na 1 raz to nie chciał bym siedzieć ponad 2 godziny) ale w domu na DVD można obejrzeń na 2 razy, bo warto, dodać należy dobrą muzykę, Al Pacino wymiata jak zawsze to jasne ;)
Rocky

Wróć do Dramat